• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
  • اِلخَميس ٤ ربيع الثاني ١٤٤۰
  • Thursday, December 13, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور ساعت 09:38 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۶/۱۱ ساعت 09:38 | تعداد بازدید: 96 | کد مطلب: 65228
با میزبانی مدیریت درمان استان اصفهان

چهارمین کمیته ذینفعان سازمانی در سال ٩٧

چهارمین کمیته ذینفعان سازمانی با حضور مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان، مدیر درمان تامین اجتماعی کاشان ، سر پرست دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی ، روسای بیمارستان ها نماینده شورای شهر اصفهان، اعضای جامعه کارگری استان و نمایندگان اتاق بازرگانی استان در مرکز آموزش فردوسی برگزار گردید.
چهارمین کمیته ذینفعان سازمانی در سال ٩٧

به گزارش اداره روابط عمومی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان:در این جلسه اعضا به بیان مشکلات مردم در مراجعات به بیمارستان  ها و درمانگاه های تامین اجتماعی اشاره کرده و از مدیر درمان درخواست رسیدگی و بررسی مشکلات مذکور را داشتند .
هاشمی رئیس کانون بازنشتگان کارگری استان گفت: امیدواریم که خروجی جلسه موجبات رضایت بازنشستگان مستمری بگیران را فراهم آورد.  با توجه به مشکلات کنونی کشور علاقمندیم بدانیم استراتژی سازمان در بخش درمان با ورود به تحریم‌ها در بحث تجهیزات پزشکی و داروها چگونه است؟ و تدابیر شما در این خصوص چیست؟ براساس گزارش های داده شد محدودیت هایی در داروها ایجاد شده است. حذف اقدام دارویی و تعلل سازمان در بحث تکمیل درمان چه توجیهی داردو آیا حق بیمه کسر شده تکمیل درمان توسط سازمان چرا به حساب شرکت واریز نشده است.
برشان دبیراجرایی خانه کارگر و عضو شورای شهر اصفهان گفت:  به سهم خودم تشکر می کنم که این جلسات مرتب انجام می شود وی سوال کرد:  برای آنژیوگرافی و جراحی قلب چه کارهایی شما و ما باید انجام دهیم که شاهد افتتاح  بخش جراحی قلب و آنژیوگرافی باشیم. ما امروز حدود ٣٣٠ سالمند و بازنشسته در شهر اصفهان داریم که برای آموزش آنها  متأسفانه هیچ کس کار خوبی انجام نشده است. اگر آموزشی گذاشته می‌شود از جانب اداره کل و مدیریت درمان آموزش مدون طراحی کنند  و به اطلاع بازنشستگان رسانده شود که بتوانند استفاده کنند.
وی گفت با وضعیت موجود باید استراتژی های کارامدتری  داشته باشیم که بتوانیم نگه داشت درمان داشته باشیم.
برشان اظهار داشت برخی از اقلام دارویی هزینه های مضاعفی را به سازمان تحمیل می کند اگرقند بیماران کنترل نشود هزینه های زیادی به سازمان تحمیل خواهد شد. ترتیبی اتخاذ گردد که داروهایی که موجود  نیست سریع تر تهیه گردد.
شاه زمانی هم  ضمن تشکر از کارهای بسیار خوبی که توسط شما و همکارانتان  انجام شده  میخواستم بدانم چرا قانون الزام درمان در سازمان تأمین اجتماعی اجرا نمی شود.
دکتر اعتصام پوردر پاسخ مسائل مطروحه ضمن تشکر از آقای هاشمی و سایر حضار گفت:  من و تیمم در حد بضاعت خدمتگزار مردم و بیمه شدگان هستیم. یادمان باشد که سیاست های کلی این استان یک قدم از تمام کشور جلوتر است. موضوع درمان امری چالش زاست و در این چند سال گذشته ٤ معاون درمان دردانشگاه  عوض شده است . خواهش من این است  که با همفکری مسائلی استان را بررسی و حل نماییم.

وی افزود:  استراتژی کلی درمان را سازمان مشخص می کند ولی در استان، نیز فعالیت های زیادی تاکنون صورت گرفته است .
وی خاطر نشان کرد : یکی از تدابیری که در مورد صرفه جویی در آب داشته ایم تصفیه و بازیافت فاضلاب بیمارستان نجف آباد است که از آب حاصله برای آبیاری فضای سبز بیمارستان استفاده می شود . وی در ادامه گفت: در مورد برق  نیز با توجه به حساسیت موضوع و عواقب ناشی از قطع برق در بیمارستانها  طی جلساتی که با رئیس اداره برق برگزار گردید به توافق رسیدیم که برق بیمارستانهای غرضی و شریعتی قطع نشود. در مورد دارو تا سه ماه آینده بسیاری از داروهای اساسی ذخیره شده است تا بیمه شدگان با مشکل مواجه نگردند .استراتژی ما این است که کنترل های لازم را انجام دهیم تا اعمال جراحی غیرضروری و یا اندوپروتز های غیر ضروری در مواردیکه به تایید کمیته های مربوطه  و نیز به تایید متخصصین صاحب نظر برسد فیلتر شوند.
مدیر درمان گفت  مطالبات مراکز تا حدامکان به روز شده است و  بودجه عمرانی برای درمانگاه ها پرداخت  نشده ولی پیگیری های لازمه بعمل آمده است.
دکتر اعتصام پور گفت :شما به نوعی بازرسان نا محسوس ما در مراکز هستید و تقاضا داریم که گزارشات خود را از موارد موجود ارسال نمایید تا بررسی گردددر صدر هستیم مرکز جامع اسکلتی -عضلانی درست کنیم که مشکل بیماران به صورت جدی و درست ، پیگیری و درمان شوند.
دکتر اعتصام پور در ادامه گفت : دربیمارستان شریعتی بارمراجعات زیاد است و با وجودپتانسیل بالایی هم که دارد شاهد رضایتمندی مراجعین هستیم.درخصوص درمانگاه خیام نیر مانند سایر مراکز سیستم ارجاع داخلی را در حال راه اندازی است . تعطیلی ساعت ١٢ شب به بعد  داروخانه بیمارستان دکتر غرضی بعد از درست شدن اورژانس مرتفع خواهد شد. درخصوص آنژیو قلب هنوز مجوز جذب نیرو نیامده است . درخصوص آموزش سالمندان نیز پروتکل به محوریت آقای برشان و آقای موسوی نژاد و آقای دکتر عیدی  برای آموزش سالمندان در حال برنامه ریزی می باشد.
در ادامه سایر اعضا  آقایان معینی،  رحمانیان به ایراد سخن پرداختند.
ایروانی  رئیس روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گفت : محدودیتی در درخواست های مراجعین نیست و کار بسیار مشخصی است و برگزاری این جلسات  حتی دیر به دیر برطرف کننده مشکلات است.
سازمان تأمین اجتماعی ٤ رویکرد را در کشور پیگیری می کند. سیاسی – اقتصادی فرهنگی و اجتماعی و چیزی منفک از این چهار رویکرد نیست.
ما باید روی نگرش همکاران کار کنیم که درست جواب مردم را بدهند صندوق بازنشستگی کشوری کاری را شروع کرده که ما می توانیم از پتانسیل و ظرفیت آن استفاده کنیم.
میهمان ویژه ی  این کمیته دکتر افشار مدیر درمان کاشان بود. وی گفت : خوشحالم از اینکه در جمع عزیزان قرار دارم مباحث ارزنده‌ایی مطرح شد ، مشکلاتی که گریبانگیر شرکای سازمان تامین اجتماعی هست و در همه جا مشترک است.
آنچه مشهوداست این که همه سازمان را از خودشان می دانند و برای رفع مشکلات کمک می کنند. مشکلاتی که قبلا بوده و یا حالا به وجود آمده است.


وی گفت مشکل اساسی که من بعنوان مدیردرمان منطقه کاشان تجربه کرده ام  و به نوعی مهم ترین مشکل  است بیماری سیاسی است که سازمان و همه به آن مبتلا شده اند. درحل بسیاری از مسائل که دوستان اشاره کردند چه در بخش درمان و چه در بخش بیمه، سازمان نقشی تاثیر گذار دارد. متأسفانه در امر خدمات درمانی توزیع مناسبی انجام نشده است. بسیاری از خدمات بر اثر فشارهای سیاسی در سازمان انجام شده و سازمان هزینه های سنگینی را برای برخی پرداخته است که به اثربخشی و بازدهی نرسیده است. مثل بیمارستان کاشان که  با ظرفیت  ٤٢٠  تخت خواب به دانشگاه واگذار شد.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور ساعت 09:38 | تعداد بازدید: 96 | کد مطلب: 65228
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
  • گزارش تصویری مراسم روز خانواده وتکریم بازنشستگان
  • گزارش تصویری کارمند نمونه مدیریت درمان کاشان

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

Page Generated in 3/9022 sec